Kampania profilaktyki nowotworowej
Nadrzędnym celem Kampanii jest wykonanie przesiewowych badań krwi na obecność markerów nowotworowych układu pokarmowego. Na pierwszym etapie akcja zostanie skierowana do grupy osób w wieku „40+” zamieszkałych i zameldowanych na terenie Województwa Lubelskiego. Akcja skorelowana jest z działaniami Narodowego Funduszu Zdrowia w ramach Programu „Profilaktyka 40+” celem wykluczenia chorób nowotworowych lub rozpoczęcia dalszej diagnostyki w zakresie wykrycia i leczenia na wczesnym etapie choroby.
Sam process nie będzie dla pacjenta w żaden spsób uciążliwy, gdyż przy okazji poboru materiału w ramach program Profilaktyki 40- zostanie pobrana jedynie większa ilość materiału badawczego wykonania badań na obecność markerów nowotworowych układu pokarmowego. Wyniki badań będą dostępne I będą podlegały ocenie przez lekarza POZ.
Celem Akcji jest przeprowadzenie badań na grupie osób 40+ . Skala akcji uzależniona jest od wysokości pozyskanych środków, za co sponsorom I ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Istotne jest dla Nas wsparcie finansowe, jak i rozpropagowanie akcji z miejscowymi partnerami biznesowymi o rozpoznawalnej marce.
Obok mierzalnych efektów w postaci liczby przebadanych osób, dodatkową korzyścią Kampanii jest zwiększenie świadomości wśród pacjentów i ich rodzin co do niezbędności diagnozowania się, a także możliwości integracji mieszkańców z przedstawicielami lokalnych organów władzy samorządowej oraz przedstawicielami biznesu. W tym celu organizowane będą pikniki zdrowotne w czasie których będzie można spotkać lekarzy, wykładowców , lokalne władze samorządowe oraz przedstawicieli firm medycznych.Planujemy również rozmieszczenie namiotów tematycznych gdzie dietetyk Wojewódzkiej Stacji Epidemiologicznej będzie w ramach realizji profilaktyki opowiadać będzie o porzebie zmiany nawyków żywieniowych. Przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia będzie realizowął kampanie wspomagająco informacyjną.
Informacje dotyczące realizacji kampani:
W ocenie organizatorów przeprowadzona Kampania na długo pozostanie przedmiotem dyskusji w temacie ochrony zdrowia wśród lokalnej społeczności.